Schizofrenia i brak chęci do życia

Nie chce mi się żyć mam 36 lat jestem sam choruje na schizofremie lecze się jakieś 15 lat jestem na rencie pracuje 6 dni w tygodniu po 8 godzin czasem dłużej mam dość pracy ale z samej renty nie da się żyć po za schizofremią uważam że mam też depresje i nerwice biorę leki na schizofremie chodzi nie regularnie bo bym nie dał rady pracować ponieważ jestem po lekach senny. Nie wiem jak dalej żyć?

Witam,

proszę udać się do lekarza psychiatry. Podać wszystkie objawy, ponieważ być może należy zmienić leczenie. Najprawdopodobniej jest tak, że już Pan to robił, wtedy zachęcam Pana do konsultacji z innym lekarzem, który może potwierdzić aktualne leczenie lub zaproponować inne, być może korzystniejsze.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Dzień dobry.
Jeżeli leczy się Pan od 15 lat to proszę nie przerywać leczenia i nie podejmować decyzji związanych z leczeniem bez konsultacji z Pana lekarzem psychiatrą. Proponuję Panu równolegle do wizyt u psychiatry regularne wizyty u psychologa, najlepiej raz w tygodniu. Pozwoli to Panu rozmawiać o swoim przeżywaniu świata, problemach, codziennych troskach. Wystarczy, że poprosi Pan lekarza psychiatrę o skierowanie do konsultacji z psychologiem w PZP.Ważne aby w tej chorobie nie izolował się Pan od świata i spotykał z ludźmi-z rodziną, znajomymi - praca jest więc czymś dobrym dla Pana.
Pozdrawiam