Schizofrenia i leczenie bez zgody pacjenta

Siostra chora na schizofrenię została wypisana z oddziału dermatologicznego (liczne wrzody (czyraki) na ciele natychmiast, gdy dostała ataku histerii. Dostała zastrzyk (relanium) na uspokojenie, lekarze chcieli się jej pozbyć. Nadmieniam, że jest postanowienie sądu o leczeniu psychiatrycznym bez jej zgody i lekarze o tym wiedzieli. Czy w ramach współpracy między szpitalami nie ma możliwości,aby szpital powiatowy w takim szczególnym przypadku mógł zadzwonić do szpitala psychiatrycznego i odesłać

Jeśli jest postanowienie sądu, a siostra jest obecnie w złym stanie psychicznym warto bezpośrednio zawieźć ją (lub wezwać karetkę) na hospitalizacje psychiatryczną. Jest to często najszybsza metoda.

Witam,

Jest taka mozliwość, ale polega przed wszystkim na dobrej woli dyrektorów obu szpitali/oddziałów, gdyż przepisy nie zmuszają do takich praktyk. Jeśli natomiast jest takie orzeczenie, proszę zadzwonić do wybranego szpitala/oddziału psychiatrycznego i ustalić kiedy można przywieżć siostrę i na jakich zasadach.

Pozdrawiam