Schizofrenia i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Mam 24 lata. Zdiagnozowana schizofrenia, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Co kilka dni mam omamy wzrokowe- widzę przed oczami ludzkie twarze. Pilnie poszukuję SAMODZIELNEJ KLINIKI PSYCHIATRII BĄDŹ AKADEMII PSYCHIATRII-na dzień dzisiejszy bowiem żaden z moich lekarzy nie był w stanie mi pomóc z tymi omamami... Będę niezwykle wdzięczny, jeżeli któryś ze specjalistów poleci mi jakąś placówkę. Jestem z dolnego śląska- okolice Wałbrzycha. Z góry serdecznie dziękuję...

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Prosze Pana,
taka diagnoza nic dobrego nie wrozy.
Prosilabym zeby sie Pan do niej nie przyzwyczajał i wybral sie na diagnoze do innych specjalistow prywatnie.
Terapeuci pzonawczo behawioralni musza sie uczyc diagnoz inaczej nie moga prowadzic terapii.
OCD ma postac z objawami psychotycznymi i dalej jest to OCD. Nie jest to psychoza.
Prosze sie pozbyc OCD (leki plus terapia poznawczo behawioralna), wtedy dopiero bedzie mozna mowic czy ma Pan schizofrenie.

Schizofrenia to bardzo rzadka choroba,
najnowsze badania podważaja jej istnienie-nie zgodze sie z tym osobiscie. W Polsce mamy tyle diagnoz ze mozna nimi obsiac poł Europy.
Oznacza to, ze jest bardzo duzo pomyłek i nieprawidlowego leczenia.
Zycze powodzenia i wytrwałosci.
Pozdrawiam!

Witam,
Pacjent w stanie psychotycznym powinien być hospitalizowany,więc proszę zwrócić się nawet do lekarza rodzinnego,lub psychiatry,który pana konsultuje i przedstawić swój stan.Tutaj konieczne są leki.Nie wiemy,czy mieszka Pan z kimś jeszcze i czy można liczyć ze strony innych osób na interweniowanie ,gdy pogarsza się stan,ale gdy tak jest,trzeba wykorzystać tę pomoc i np.pójśc razem do specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Czy jest możliwe by zgłosił się Pan na Izbę Przyjęć do najbliższego szpitala, w którym jest oddział psychiatryczny?
Proszę poprosić o wsparcie bliskie.osoby.
Pozdrawiam