Kobieta , 39 lat Mam pytanie moja mama choruje na schizofrenie po pieciu latach systematycznego brania leków rispolept nastapilo zaostrzenie objawów. Po wizycie u psychiatry dostala dodatkowo zolafren 5mg. Lek przyjmuje juz 5 dzien i nie widzę zadnej porawy nadal dręczą ja urojenia i omamy sluchowe prosze o pomoc w tej sytuacji. Czy mam czekac cierpliwie cxy skontaktowac się z lekarzem.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Schizofrenia – Wokół schizofrenii narosło wiele mitów i przekłamań, np. że schizofrenicy cierpią na rozdwojenie jaźni czy rozszczepienie osobowości. Dysocjacja osobowości polega wyłącznie na wyraźnej granicy między sferą uczuć a sferą umysłu.
  • Omamy – Omamy są określane inaczej jako halucynacje. Należą do objawów psychotycznych pozytywnych (wytwórczych), tzn. stanowią wyraźne odchylenie od normalnych procesów poznawczych, w przeciwieństwie do objawów negatywnych, które wyrażają brak lub obniżenie normalnych reakcji u chorego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: