Schizofrenia paranoidalna a test na inteligencję Mensy

Wykonałem na sobie test na inteligencje według metodologi mensy -wynik 125.Moje pytanie brzmi czy jak zdiagnozowano u mnie schizofrenię paronoidalną to czy nieodłącznym jej objawem będzie potrzeba ruchu a co za tym idzie zdolnosci kinestetyczne . Wynik testu wskazuje na inteligencje powyżej przecietnej. Z wykształcenia jestem prawnikiem.

Witam Pana,
dziękuję za to pytanie. Skoro ma Pan zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną to proszę przede wszystkim nie zaprzestawać leczenia i przyjmować leki, które zapisał Panu psychiatra. Potrzeba ruchu nie jest nieodłącznym objawem schizofrenii, zazwyczaj chorzy przejawiają zahamowanie ruchu lub chaotyczność i zdezorganizowanie niedostosowaną do sytuacji.

Pozdrawiam