Schizofrenia paranoidalna i depresja u 30-latki

Witam. Cierpię na shizofrenię paranoidalną i depresję. Nie potrafię się niczym na dłużej zająć. Mówią mi, żebym się zmusiła i przełamała się do jakiejś czynności, ale nie potrafię!!! Mam wrażenie, że to tylko ucieczka od prawdziwych powodów mojej choroby i działanie to jest na krótką metę! Mam osobowość shizoidalną. Czy to ma coś wspólnego z moim problemem? Jak się zmusić do czegoś trwałego? Jak sprawić, by to przestało być problemem? Jak odmienić własne życie, bądź zacząć szanować obecne?

WItam serdecznie, wychodzę z założenia, że leczy się Pani zarówno farmakologicznie u psychiatry jak i psychoterapeutycznie u psychoterapeuty. Jeżeli tak nie jest to niezwłocznie trzeba to zmienić. Jeżeli tak jest, a nie pomaga to dobrze by było
skonsultować innego psychiatrę , psychoterapeutę lub psychologa klinicznego.
Jeżeli Pani ma takie możliwości to może Pani też przyjechać do mnie do Warszawy na
jednorazową konsultację.
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia

Dzień dobry,
najlepsze rezultaty w leczeniu schizofrenii daje połączenie farmakoterapii z regularną psychoterapią, dlatego zachęcam Panią do zwrócenia się o pomoc do psychoterapeuty, który może pomóc Pani dotrzeć do źródła kłopotów i wypracować sposoby radzenia sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu