Schizofrenia paranoidalna i przekręcenia słów

Witam mam problem jestem chory na schizofrenię paranoidalną i mam problem tego typu że przekręcam słowa, w sensie podczas pierwszej psychozy podczas napadu, nim rozpoczęła się psychoterapia, nagminnie nie rozumiałem co ktoś do mnie mówi np. ktoś mi mówi może zadzwonimy po twoją mamę, ja to rozumiałem że zabiłeś swoją matkę, itp. Do tego "przeinaczanie" zawsze pokrywało się z tym co pomyślałem, co teoretycznie było urojeniem. Z góry dziękuję za pomoc i wyjaśnienie tego zjawiska. Pozdrawiam.

Te objawy (urojenia, omamy słuchowe) rzeczywiście leczy się psychiatrycznie za pomocą leków. Oprócz tego, warto utrzymywać stały kontakt z psychoterapeutą/tką, aby uczyć się radzić sobie z tymi objawami na co dzień. W dalszej perspektywie, gdy poczuje się Pan wystarczająco bezpiecznie i będzie Pan na to gotowy, polecam przyjrzeć się (w ramach psychoterapii!) samym treściom tych urojeń - czego lub kogo dotyczą i jakie emocje u Pana wywołują gdy wraca Pan do nich pamięcią. Może się to okazać pomocne na przyszłość. Pozdrawiam serdecznie!