Schizofrenia paranoidalna i zmiana leków

Witam, mam zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną. Ostatnio miałam zmianę leków. Jednym z wielu objawów jakie miałam było to że widziałam w głowie twarz mojego znajomego, ostatnio przyłapałam się na tym, że widziałam w głowie jak siedzimy razem i rozmawiamy opowiadałam mu różne rzeczy czy to normalne że on mi ciągle towarzyszy i sobie rozmawiamy? Poza tym widziałam jego twarz też na zewnątrz gdy patrzyłam na telewizje nagle na ścianie ukazała mi się jego twarz ostatnio jestem też bardzo nerwowa

Dzień dobry!

Jest to Pani do Pani prowadzących lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty. Każdy człowiek i każda historia jest inna, dlatego najbardziej wartościowej porady można udzielić w osobistym kontakcie, w rozmowie ze specjalistami, którzy dobrze Panią znają.

Pozdrawiam!

Podobne objawy mogą pojawiać się w przebiegu zdiagnozowanej choroby. Zachęcam do porozmawiania o tym ze swoim lekarzem, szczególnie jeśli po zmianie leków objawy się nasiliły. Dodatkowo zachęcam do podjęcia psychoterapii.