Schizofrenia prosta - skąd się bierze takie zaburzenie?

Czy brak poczucia czasu (tak jakby świadomości) - godziny, dnia tygodnia, roku, itp. może być objawem schizofrenii prostej? Taką otrzymałem diagnozę wstępną – podejrzenie. Jeśli jest, to właściwie jak to dokładnie działa? Skąd się bierze takie zaburzenie w schizofrenii? I bardzo ważne dla mnie: jeśli jest to objaw schizofrenii - czy taka świadomość może być przywrócona w jakikolwiek sposób? Czy zdarzają się takie przypadki?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Przyczyna powstawania tego typu objawów nie jest dokładnie znana, przypisuje się ją m.in. deficytom w zakresie neuroprzekaźnictwa. Dlatego stosuje się leki, które te zaburzone procesy mają korygować. Schizofrenia często ma przewlekły przebieg, jednak nierzadko zdarzają się wieloletnie okresy remisji, czyli całkowitego ustąpienia objawów choroby.

Brak orientacji w czasie może być jednym z objawów zaburzeń świadomości.

Z pozdrowieniami