Schizofrenia rezydualna a objawy fobii społecznej

Czy w schizofrenii prostej lub rezydualnej mogą występować objawy fobii społecznej ?

Witam
osoba cierpiąca na schizofrenię, może stopniowo wycofywać się z kontaktów, unikać relacji z ludźmi i wychodzenia z domu, może stać się podejrzliwa i zamknięta w sobie.
Takie wycofanie społeczne może być spowodowane narastającym poziomem lęku oraz wiązać się z utratą zainteresowania światem zewnętrznym.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts