Schodząca skóra na twarzy

Witam, Od tygodnia mam problem ze schodzącą skórą na twarzy. Wygląda to tak ze w róznych punktach na twarzy -nos, policzek( najwiecej pod nosem, nad górną wargą) mam otarcia w kształcie kropek, które błyszczą. Są od siebie oddzielone ale występują tylko na twarzy. Smaruje je maścią witaminową i staram sie natłuszczać naskórek, niestety otarcia dalej powstają. Co to moze być?

Witam. Schodzenie skóry twarzy może wiązać się z podrażnieniem przez kosmetyki lub promieniowanie słoneczne. Jeśli jednak nie wiąże Pani pojawienia się zmian z taką sytuacją wskazana jest wizyta u dermatologa.

Witam proszę udać się do dermatologa, lekarz obejrzy zmiany i dobierze odpowiedni lek.

Na łuszczenie się skóry w domu można wykonać peeling enzymatyczny-złuszczy on nagromadzony naskórek.