Schodząca skóra z penisa podczas kąpieli

Witam! W przeciągu ostatniego roku miałem problem z nawrotami grzybicy penisa. Nawroty miały miejsce co kilka miesięcy. 2 dni temu zauważyłem, że podczas kąpieli z żołędzi schodzi skóra, pozostawiając lekko zaczerwienione plamy. Czy jest to objawem infekcji? Co powinienem zrobić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane przez Pana zmiany mogą być objawem zarówno podrażnienia jak i infekcji - może zmienił Pan w ostatnim czasie jakieś kosmetyki, proszek do prania czy płukania?
Jezeli nie proszę spróbować przez kilka dni zastosować maść przeciwgrzybiczą dostępną w aptekach bez recepty, a jeżeli po kilku dniach nie będzie efektu, konieczna będzie wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa.
Jezeli współżyje Pan to proszę pamiętać, że w przypadku rozpoznania grzybicy wskazane jest równoczesne leczenie obojga partnerów.

Pozdrawiam.