Schodzący, czarny paznokieć

Witam.paznokiec u dużego palca robi mi sie czarny. to samo ma moja mama.caly jej czernieje .schodzi calkiem.i rośnie nowy.nigdy o tym nie mówiła przypadkowo zobaczyłam. Widzę że mam to samo od jakiegoś czasu myślałam że to jakaś plamka. Teraz wiem że to coś gorszego.co robić.

Najczęściej czarna plama pod paznokciem to krwiak. Jeśli jednak po zejściu paznokcia sprawa się powtarza, możliwe są jeszcze inne, poważniejsze rozpoznania. Proszę zaprowadzić mamę do dermatologa, a i siebie przebadać przy okazji.