Schodzący paznokieć u 21-latki

Jakiś czas temu zaczął mi schodzić paznokieć z kciuka, w tym momencie zostało mniej niż 0,5 cm (na końcu palca). Zastanawiam się dlaczego w między czasie jak tamten schodził nie zaczął rosnąć "drugi" paznokieć. Od lekarza dowiedziałam się, że najpierw musi zejść calkowicie ten, żeby dorósł. Dlaczego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zaufać lekarzowi. Dopiero jak zejdzie Pani "stary" paznokieć, nowy zacznie wzrastać. Jest to konsekwencja tego, że nowy paznokieć wzrasta wolniej niż "stary" schodzi.