Schodzenie skóry z napletka

Mam takie jeszcze pytanie czy to jest źle jak nie schodzi całkiem skórka z napletka i czy to jest też problem dla kobiety

Dzień dobry.

Opisany przez Pana stan wskazywać może na stulejkę, czyli zwężenie ujścia napletka, uniemożliwiające bądź utrudniające odsłonięcie żołędzi prącia. Zwykle próbom przesunięcia napletka towarzyszyć może ból, co uniemożliwia współżycie.
Dodać warto, że pod napletkiem gromadzi się tzw. mastka, której przypisuje się właściwości rakotwórcze, a której w związku ze stulejką nie jest łatwo usunąć. Stąd też, ze względów higienicznych, może być ona problemem również dla kobiety.
Na koniec informacja, że stulejkę usuwa się poprzez zabieg chirurgiczny.

Pozdrawiam.