Schudłam 15 kilo: jak dalej efektywnie schudnąć przy dużej nadwadze?

Witam serdecznie! Mam 25 lat, 165 cm wzrostu i ważę 96 kg. Waga ta zmniejszyła się od listopada o 15 kg, ponieważ ważyłam 111 kg. Dzięki diecie ułożonej przez dietetyka i ćwiczeniom domowym schudłam już tyle. Niestety na siłownię zaczęłam chodzić dopiero od jakiegoś miesiąca. Ćwiczę 5 razy w tygodniu, a w tym: 4 razy w tygodniu aerobic, 5 razy w tygodniu ok 1,5 godziny orbitreka, 3 razy w tygodniu ćwiczenia siłowe na maszynach. Dodatkowo chodzę 5 razy w tygodniu na 30 minut orbitreka połączonego z podczerwienią, co prawdopodobnie zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej. Niestety od jakiegoś czasu stoję w miejscu. Dodam, że bardzo rygorystycznie podchodzę do odchudzania i stosuję wszystkie zalecenia diety. Bardzo proszę o odpowiedź czy zastój spowodowany jest zbyt intensywnym treningiem? Nie chciałabym rezygnować z ani minuty, bo dodaje mi to energii, ale również nie chciałabym przez dużą ilość ćwiczeń nie schudnąć, co wydaje mi się absurdem, chociaż słyszałam wiele takich opinii. Zawsze po treningu zjadam posiłek białkowy. Proszę o wyrażenie opinii, czy moje odchudzanie jest optymalne i mogę liczyć na dalszy spadek wagi, a jeśli nie to czy powinnam coś zmienić? Bardzo proszę również o odpowiedź, czy taka ilość ćwiczeń, masowanie ciała specjalnym masażerem, 3 razy dziennie nakładanie kosmetyku ujędrniającego oraz 2 razy w tygodniu endermologia (na którą jeszcze nie chodzę, ale zamierzam) ustrzegą mnie przed problemem obwisłej skóry po odchudzaniu? Jeśli nie, to co powinnam do tego zestawu dodać? Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
25 LAT ponad rok temu

Witam.

Waga mogła się zatrzymać podczas odchudzania, co jest naturalnym procesem. W tym wypadku należy odczekać około 2 tygodni, po których powinna nastąpić dalsza utrata kilogramów. Warto również chodzić na wizyty kontrolne do dietetyka, który bada wówczas skład masy ciała. Przy tak intensywnym treningu tkanka tłuszczowa ulega spalaniu, natomiast masa mięśniowa zwiększa się (co jest bardzo korzystne), dlatego masa ciała może wydawać się stała – mięśnie ważą bowiem więcej od tłuszczu. Proszę nadal kontynuować dietę i ćwiczenia. Musi Pani jednak wiedzieć, że jeśli zaprzestanie Pani ćwiczyć kilogramy mogą szybko powrócić z tego względu że treningi są codziennie i bardzo intensywne. Codziennie powinniśmy ćwiczyć około 40 minut i to w zupełności wystarczy. Jeśli chodzi o uelastycznienie skóry zabiegi, kremy, ćwiczenia i dieta pozwolą na uniknięcie problemów z obwisłą skórą.

Pozdrawiam.