Schudłam 3 kg i waga stanęła - co zrobić?

Witam mam 33 lata, ważę 74 kg, kobieta, wzrost 157. Schudłam 3kg z wielkim wysiłkiem i waga stanęła mimo, że stosuję dietę i ćwiczę 40 min co drugi dzień rowerek, steper i ogólnorozwojowe. Na śniadanie jem 2 kromeczki chleba z ziarnami z margaryną, zdrowotny do tego jakaś galaretka z ryby bądź jogurt z musli. Obiad 1,5 ziemniak, mięsko np. udko lub pałeczka z kurczaka i surówki. Kolacja kromeczka chleba z serkiem wiejskim bądź z polędwiczką bądź marchew utarta z jabłkiem. Owoc jakiś tak o 12tej i na podwieczorek. Co zrobić z ciągłym głodem, szczególnie przed miesiączką? Wcześniej nie miewałam napadów głodu. Staram się łykać bio cla, ale to nie pomaga na łaknienie. Moje wysiłki idą w tych dniach na marne, bo więcej wtedy muszę zjeść. Proszę o pomoc.
33 LAT ponad rok temu

Witam,

Nad odczuwanym głodem zapanuje Pani:
1)  zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),

2) ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,

3) dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami - optymalnie posiłki powinny być zjadane co ok. 3 godziny.

Warto również dodawać do każdego dania świeże warzywa - sycą na dłużej i rozważyć w porozumieniu z lekarzem, włączenie suplementacji diety chromem.

Co do zaobserwowanego zastoju masy ciała, polecam zapoznanie się z tekstami:
http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy
Być może popełnia Pani jakieś błędy, które powodują, iż wskazówka wagi ani drgnie.

Czy była Pani badana przez lekarza?
Być może tycie/odczuwanie wzmożonego łaknienia ma podłoże chorobowe?

Pozdrawiam