Schudnąć 10 kg bez efektu jojo - ćwiczenia?

Cześć, mam 15 lat. Mój wzrost to 156 cm, a waga 65 kg. Jestem niezadowolona ze swojej wagi i chciałabym zrzucic 10 kg. Codziennie rano i wieczorem wykonuję 3 serie brzuszków po 30. Po każdym posiłku staram się biegać 5 minut w miejscu, ale to nie pomaga. Robię tak od tygodnia i waga stoi w miejscu. Jadam tylko obiady i śniadania, kolacji staram się nie jeść. Co robić? POMOCY

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli chodzi o odżywianie, to popełniasz kilka podstawowych błędów, m.in. spożywasz nieregularne i zbyt małą ilość posiłków. Jeśli skorygujesz te nieprawidłowe nawyki i będzie unikała tuczących i słodkich przekąsek, z pewnością uda Ci się stracić na masie ciała. Zdrowe nawyki żywieniowe powinny być stosowane przez każdą osobę – szczupłą czy otyłą, bez względu na masę ciała. Twoja świadczy o nadwadze, dlatego szczególnie powinnaś zwrócić uwagę na swój sposób żywienia. Zajrzyj zatem do artykułu poświęconego temu tematowi i postaraj się do niego zastosować - http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.

Dodatkowo pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej i o tym, że utrata masy ciała, aby była zdrowa, skuteczna i trwała, wymaga czasu. Zajrzyj na naszą stronę poświęconą aktywności fizycznej i znajdź zestaw ćwiczeń dla siebie.

Pozdrawiam