Schudnąć czy nie?

Mam 12 lat, mam 167 cm wzrostu i ważę 57 kg. Czy powinnam schudnąć ? Jeśli tak to ile. I jaką dietę stosować ? Ćwiczę jedynie na zajęciach w-f. (4g tygodniowo).

Witaj,

Twoja BMI na siatkach centylowych znajduje się w przedziale pomiędzy 50 a 75 centylem, co oznacza, ze Twoja waga jest prawidłowa. Nie powinnaś się więc odchudzać.
W ogóle stosowanie diet odchudzających w Twoim wieku jest przeciwwskazane. Zachęcam Cię jednak do nauczenia się zdrowych nawyków żywieniowych i stosowania ich na co dzień. W załączeniu przesyłam linki do artykułów, w których znajdziesz wskazówki na ten temat.
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Co do aktywności fizycznej to spróbuj trochę zwiększyć ilość ruchu. Zaleca się, aby codziennie co najmniej przez pół godziny być w ruchu. Nie muszą to być wyczerpujące ćwiczenia. Bardzo korzystne dla zdrowia są spacery, taniec, basen, a teraz zimą łyżwy i narty.

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska