Schudnąć do sierpnia...

Mam 16 lat, mam 158 cm wzrostu... albo jakoś tak... i ważę 50 kg. W sumie to nie wiem dokładnie, waga waha mi się między 49-55, w zależności od tego, czy dużo zjem. (Czy to normalne?) Chciałabym schudnąć w miesiąc stosując dietę, która nie każe mi jeść konkretnych posiłków o konkretnych godzinach... ponieważ mieszkam z rodzicami i oni nie będą zmieniać swoich nawyków a sama też nie mam czasu na gotowanie. Przebywam w domu w różnych godzinach dlatego przestrzeganie godzin nie byłoby łatwym zadaniem. Jeśli chodzi o ćwiczenia... nie potrafię się zmusić. Zawsze boli mnie kręgosłup i już po kilku minutach cała jestem spocona. Nie mam kondycji. Wiem, że to nierealne schudnąć łatwo, dlatego jestem skłonna zmienić jadłospis... i nawet skłonić się do jakiś ćwiczeń, oby łatwych, bo takie jak np. brzuszki czy nożyce... nie wchodzą w grę. ; o Owszem, mogłabym wykonać 20 powtórzeń dziennie, ale... -przynajmniej jeśli chodzi o nożyce- bardzo szybko i niedokładnie, ponieważ strasznie boli mnie kręgosłup, co spowodowane jest najprawdopodobniej jego skrzywieniem. W każdym razie chciałam zapytać co mogę zrobić, żeby schudnąć choć trochę. 3 sierpnia jadę na wakacje, a wstydzę się stroju. Moja waga niby nie jest bardzo duża, ale... tłuszcz odkłada mi się na brzuchu boczkach, udach i łydkach. Mam małe piersi. Nie wiem co zrobić... poza tym boję się, że dostanę rozstępów, bo mam do tego skłonność... w tamtym roku zrobiły mi się na łydkach, wyglądają ohydnie, nienawidzę ich.. Proszę o jakąś radę. I ocenę, czy w ogóle jest możliwość żebym schudła w prosty sposób.. Z góry dziękuję. :)
16 LAT ponad rok temu

Przede wszystkim to Twoja masa ciała jest nieco za niska w porónaniu ze wzrostem. Moim zdaniem odchudzanie się w Twoim przypadku nie jest dobrym pomysłem. Po pierwsze - jesteś za młoda na odchudzanie, po drugie - absolutnie nie ma u Ciebie takiej potrzeby.

Jeśli źle się czujesz ze swoim ciałem to może nie zwracaj na nie takiej dużej uwagi. Masz problemy z kręgosłupem, nie możesz ćwiczyć więc nie sądzę, by dało się wiele zrobić. Ograniczanie jedzenia może zaowocować późniejszym efektem jo-jo wiec zdecydowanie odradzam tego typu zachowania.

Jeśli chodzi o dietę to proponuję zachować umiar - starać się jeść regularnie i zdrowo - dużo warzyw i owoców, chude produkty nabiałowe, chude mięso i ryby oraz pieczywo razowe.