Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Schudnięcie z powodu ciągłego lęku i stresu

Proszę i szybko odpowiedź , przez kilka ostatnich miesięcy miałam dużo stresu problemy w pracy , ciągle sie wszystkich przejmuje jestem bardzo skupiona nad swoim ciałem co mnie szczypnie to zaraz mam urojenia ze cos mi jest , bardzo wszystko przezywam prawie codziennie chce mi się płakać w dzieciństwie przezylam frame ojciec alkoholik cały czas avantury mam 21 lat znacznie schudlam teraz czy to może być przyczyną ciglego lęku i stresu ?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Proszę pójść do psychiatry i po konsultacji podjąć leczenie zgodne z zaleceniem. Polecam psychoterapię. Pozdrawiam.

0

Widocznie Twoje ciało tak reaguje, że w stresie "zapominasz" o jedzeniu, więc chudniesz. Jest duży związek między Twoim dzieciństwem, a sposobem funkcjonowania teraz - przejmowanie się, lęki, napięcie, uczucie dużego ciężaru cierpienia gdzieś w środku. Takie problemy najskuteczniej leczyć psychoterapią, która da Ci szansę na szczęśliwe życie. Jeśli Twoja waga spadła drastycznie i czujesz się osłabiona idź do lekarza pierwszego kontaktu. Koniecznie też do psychiatry, który postawi diagnozę. Powodzenia!

0

Dzień dobry, Pozostaje Pani skonsultować się z lekarzem psychiatrą i/lub psychoterapeutą, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

0

Dzień dobry, zachęcam panią do kilku konsultacji u psychologa-psychoterapeuty w celu przeprowadzenia diagnozy. Zaleci on dalsze kroki postępowania, być może zaleci podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0

Witam, doświadczenia wyniesione z dzieciństwa rzutują na to, jak funkcjonujemy jako dorośli. Stres, nerwy bardzo często powodują tracenie kilogramów, niektóre osoby mają wtedy mały apetyt, poczucie ‘ściśniętego żołądka’, nie jedzą regularnie. Warto się tym zająć, polecam kontakt ze specjalistą psychologiem/psychoterapeutą. Pozdrawiam, Elwira Chruściel

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy