Ściągnięcie gipsu po złamaniu kości strzałkowej

witam.tydzien temu miałem sciagniety gips po złamaniu kosci strzałkowej kostki prawej.gips nosiłem przez 5 tygodni.teraz probojac postawić stope odczowam bardzo bolesne klocia w stopie czy jest to normalne

Szanowny Panie, opisywany przez Pana ból może się pojawić na tym etapie leczenia z różnych przyczyn. Jednak brakuje w Pana opisie odniesienia do wskazań leczącego Pana ortopedy. Rozpoczęcie obciążania kończyny w wypadku przebytego złamania śródstawowego (jakim najczęściej jest złamanie kostki bocznej) musi być uzgodnione z prowadzącym leczenie . W zależności od typu złamania, postępu zrostu kostnego ocenianego na podstawie rtg określamy kiedy pacjeny może rozpocząć obciążanie kończyny ( częściowo w asekuracji kul łokciowym ) i czy w doleczaniu należy zastosować np. stabilizator stawu skokowego. W przypadku prawidłowo przebiegającego procesu gojenia złamania i utrzymujących sie dolegliwościach bólowych należy rozważyć wdrożenie zabiegów rehabilitacyjnych ( fizykoterapia, masaż limfatyczny zmniejszający obrzęk kończyny, kinezyterapia). W Pana wypadku sugerowałbym wizytę kontrolna u ortopedy i ustalenie dalszego leczenia. Życzę szybkiego powrotu do pełnej formy.