Ściągnięta i sucha skóra podczas sezonu grzewczego

mam odwodnina cere myje cetapilem kem ktorego uzywam to fizjozel i aby tylko zaczyna sie sezon grzewczy w domu skora sies sciagnieta i napieta i bardzo sucha olejki i kremy nie pomagaja .co robic jest to nie przyjemne uczucie

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
wymieniła Pani dwa popularne dermoprotektory do skóry nadmierne wysuszonej. Jeśli nie pomagają ani te preparaty ani olejki, to bardzo prawdopodobne, że cierpi Pani na jedną z dermatoz objawiającą się nadmiernym przesuszeniem skóry - w takim przypadku zalecam wizytę u dermatologa.
W gabinecie kosmetycznym pomóc może zabieg mezoterapii mikroigłowej z zastosowaniem nawilżającego kwasu hialuronowego.
Doraźnie z pewnością poprawi stan cery picie 2 litrów wody dziennie, nawilżanie powietrza w pomieszczeniu ogrzewanym (ręcznik położony na grzejnik, specjalne nawilżacze) oraz używanie na skórę olejku arganowego z neroli - np. Stara Mydlarnia.