Ściekanie ropy po nacięciu ropnia okołoodbytniczego

Dzień dobry jestem po nacięciu ropnia okołoodbytniczego. Obecnie jeszcze lekko ścieka ropa (zabieg wykonany jakieś 3 dni temu)ogólnie lekarze mówią że na razie proces gojenia przebiega bardzo dobrze. Moje pytanie brzmi czy to się zagoi i będzie Ok czy z tego co czytałem powstanie przetoka ? Zawsze powstaje? Jestem już tak załamany że mam najgorsze myśli. Nigdy na nic nie chorowałem...

Nie jestem w stanie przepowiadać przyszłości - nie znając zwłaszcza stanu obecnego pacjenta!!! Proponuje być dobrej nadziei , że rana zgoi się!!! zż