Ściskanie i pulsowanie w krtani oraz kołatanie serca

Od kilku dni pojawia się u mnie mocne sciskanie i pulsowanie w krtani , od kilku miesiecy pojawiaja sie umnie kolatania serca , niepokoj dusznosci i klucie po lewej stronie klatki piersiowej ( chyba serce) . zaobserwowalam rowniez czesty bol oczu( bylam u okulisty, zaczelam noscic okulary (-0.25) ale bo oczu lub jednego czesto mi dokucza. Jakis rok temu przezylam tragedie i bardzo odbiło się to na mojej psychice. czy to moze byc nerwica? Objawy te zaczynaja mnie martwic ,co to moze byc ?

Mgr Monika Hibner

Witam,
myślę, że warto Pani objawy skonsultować z psychoterapeutą i przyjrzeć się z czym mogą być związane co dzieje się lub działo w Pani życiu.
Pozdrawiam,
Monika Hibner

Witam serdecznie,

Z Pani opisu wynika, że mogą to być objawy nerwicowe. Dobrze byłoby aby udała się Pani najpierw do lekarza pierwszego kontaktu który skieruje Panią na konkretne badania. Dodatkowo warto byłoby się udać do psychologa, psychoterapeuty w celu sprawdzenia na ile faktycznie są to objawy nerwicowe. Często tragedia, trauma jest pewnego rodzaju "wydarzeniem krytycznym" które to aktywuje właśnie problemy natury lękowej.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

Witam,
opisywane przez Panią objawy mogą mieć różne podłoże. Początkowo ważne jest sprawdzenie ewentualnego podłoża medycznego. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, aby ten mógł zlecić podstawowe badania. Jeśli diagnostyka w tym względzie nie wykaże żadnych trudności, wówczas można rozpatrywać podłoże związane z funkcjonowaniem psychiki. Symptomy somatyczne mogą wynikać i pojawiać się po przeszłych trudnych przeżyciach, doświadczeniach. Wówczas po diagnozę warto udać się do psychiatry. Natomiast w celu leczenia warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl