Ściski i kłucia w klatce piersiowej zazwyczaj w okolicach serca u 19-latki

Witam. Mam 19 lat i od kilku lat występują u mnie "ściski" i "kłucia" w klatce piersiowej zazwyczaj w okolicach serca. Lekarz powiedział, bez jakichkolwiek badań, najpierw że po prostu rosnę, a 2 lata później, że mam nerwicę i tak odreagowuje organizm. Jednak bóle pojawiają się o różnych porach dnia w różnych momentach i nie zawsze są takie same, czasem przeszkadzają w oddychaniu, podczas wdechu ból się nasila. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za rzetelną odpowiedź :) Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry,
jeśli rzeczywiście pani lekarz bez badań rzuca tak ogólne stwierdzenia to proponuję udać się do innego lekarza (można zmienić lekarza rodzinnego bez żadnych konsekwencji czy opłat) bo ważne jest aby wykluczyć przyczyny somatyczne pani dolegliwości - może być tu pomocne np. EEG czy badania tarczycy. Jeśli rzeczywiście okaże się, że nic nie wskazuje, żeby pani objawy miały fizyczne przyczyny to wtedy warto udać się do psychoterapeuty żeby skonsultować czy pomocna dla pani byłaby terapia. Psychoterapia dostępna jest również na NFZ.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry,
Uczucie ściskania, duszności, bólu w klatce piersiowej jest objawem zaburzeń nerwicowych, które najskuteczniej leczy się poprzez psychoterapię.
Dla pewności proszę udać się do innego lekarza i przejść zlecone badania.
Może Pani poobserwować siebie - czy opisane problemy pojawiają się częściej, gdy coś powoduje, że Pani jest spięta, zestresowana? To będzie dowodzić, że podłoże jest psychiczne.
W nerwicy działa to tak, że niewyrażone emocje"bolą" poprzez ciało. To sygnał do podjęcia leczenia.
Pozdrawiam serdecznie!