Scyntygrafia a ciąża i USG ciąży w normie

W 24 tygodniu ciąży, towarzyszyłam mamie podczas scyntygrafii - wstrzykiwano izotop do badania węzłów chłonnych. Byłam przy niej także w szpitalu czekając na wynik operacji a później codziennie ją odwiedzałam. Nikt nam nie mówił, że po takim badaniu powinno unikać się kontaktu z dziećmi i kobietami w ciąży. Czy taki kontakt z mama mógł zaszkodzić mojemu dziecku? Jeżeli tak to w jaki sposób? Od tego czasu byłam 2 razy na kontroli u ginekologa i podczas badań USG było wszystko w porządku.

Witam serdecznie,

U osób poddawanych badaniom scyntygraficznym, konieczne jest unikanie kontaktu z dziećmi oraz kobietami w ciąży. Ciężko powiedzieć jaki może mieć wpływ na dziecko. Najlepiej jakby Pani skonsultowała się w tej sprawie ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam.