Scyntygrafia nerek a zdrowie dziecka

czy dziecko do scyntygrafiii dynamicznej nerek musi byc zdrowe?

Witam serdecznie,

Przeciwwskazaniem do wykonania badania scyntygraficznego dynamicznego nerek jest ciąża. Niewskazana jest też dla kobiet będących w II połowie cyklu miesiączkowego (należy wykluczyć wówczas możliwość zapłodnienia). Proszę skonsultować się ze specjalistą medycyny nuklearnej w Zakładzie Medycyny Nuklearnej, w której badanie ma być wykonane, celem konsultacji nt. Pani pytania.

Pozdrawiam.