Scyntygrafia tarczycy a przeziębienie

witam mam problem za tydzien mam scyntygrafie tarczycy j131 24h i 48 h,,po co takie badanie wszedzie pisze ze 24 h a czemu ja mam miec 48 h.od tygodnia boli mnie gardlo bardzo byla goraczka i kaszel...czy moge miec wykonane badanie mimo choroby?? wezły przy chorobie powiekszone teraz maleja juz? czy nie bedzie sfałszowany wynik?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania historii medycznej pacjenta ciężko jest się wypowiedzieć odnośnie metod diagnostycznych. Proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego