Sedacja wziewna u dziecka

Witam. Wczoraj byłam z 6-cioletnią córką u dentysty,stosowana była sedacja wziewna. Córkę bardzo bolało,podanie znieczulenia było koszmarem,jednak nie podziałało z powodu stanu zapalnego.Do końca wizyty córka krzyczała i płakała.czy to mozliwe,że gaz nie zadziałał,nawet na poczatku córka nie była odprężona nie mówiąc o spokoju,na poprzedniej(pierwszej)wizycie z gazem wszystko było ok,córka spokojnie siedziała godzinę na fotelu,a teraz taki horror.Czy wątpić w jakość/stężenie gazu?

Moze miała katar? Przy niedrożnym nosku ciezko osiągnąć zamierzony efekt terapeutyczny. Czasami dziecko sie rozpłacze przed wizytą i juz robi sie problem. Proszę nie zrażać sie jednym incydentem. Warto na następnej wizycie zrobic cis mniej inwazyjnego moze jakiś mały ubytek zeby dziecko na nowo odzyskało zaufanie i poczuło sie bezpieczniej.

Gaz nie zawsze działa tak samo. Ważne jest podejście pacjenta oraz doświadczenie lekarza w podawaniu środka. Natomiast znieczulenie miejscowe powinno zawsze zadziałać.
Proszę umówić córce kolejną wizytę, jako wizytę adaptacyjną, żeby nie zniechęciła się do leczenia.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl