Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Seks a ciasność pochwy

Witam,jestem dziewica i próbowalam uprawiać seks z moim chlopakiem z 5 razy, za kazdym razem w inny dzien i niestety nam nie wychodzi problem polega na tym,że mój chłopak nie może włożyć,poniewaz jestem zbyt ciasna, raz gdy włozył do połowy poczuł opór jestem troche przybita boje sie,ze jest cos ze mna nie tak, podchodze do stosunku bez stresowo dlatego nie rozumiem tego, dodam ze chlopak uprawial wczesniej seks, z góry dziekuje za pomoc
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Trudno odpowiedzieć mi na pytanie dotyczące anatomii Pani pochwy za pośrednictem portalu internetowego. Problem ze współżyciem moze w Pani przypadku wynikać z niepodatnej i trudnej do przerwania błony dziewiczej. Taka błona dziewicza stanowi wariant normy, ale czasem wymaga plastyki poprzez drobny zabieg ginekologiczny (jeśli nie udaje się jej przerwać podczas współżycia). Druga hipoteza moze łączyć się z występowaniem u Pani dysfunkcji nazywanej pochwicą. Pochwica łaczy się z silnym lękiem przez penetracją pochwy, prowadzącym do skurczu mięśni okalających pochwę, co uniemożliwia współżycie seksualne. Warto zacząć diagnostykę od konsultacji ginekologicznej oraz oceny anatomii pochwy. Jesli ginekolog nie potwierdzi żadnej patologii, nalezy skonsultować się z lekarzem seksuologiem.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Dzień dobry!

Jak przebiega badanie ginekologiczne? Czy jest dla Pani bolesne i jak przebiega założenie wziernika? Czy podczas pieszczot lub masturbacji, w stanie podniecenia, odczuwa Pani "otwarcie się pochwy" i jest możliwa stymulacja np. palcem/ palcami?

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety