Seks a ryzyko zakażenia wirusem opryszczki

Zrobiła mi się opryszczka u spodu dolnej wargi - od razu jednak kupiłem i zacząłem stosować Zovirax, dzięki czemu nie rozwinęła się. Nie pojawił się nawet pęcherzyk, a jedynie zaczerwienienie i strup. Dzień później uprawiałem z dziewczyną seks oralny - czy możliwe jest, by w ten sposób dostała opryszczki narządów płciowych? Jeśli tak, to czy może podjąć jakieś przeciwdziałania?

Witam!
W przypadku opryszczki zakaźny jest płyn z pęcherzyków. Jeśli go nie było, raczej nie doszło do zakażenia. Proszę jednak zwrócić partnerce uwagę, żeby w razie wystąpienia objawów w okolicach intymnych (swędzenie, pieczenie, mrowienia lub pojawienia się tam pęcherzyków) jak najszybciej udała się do lekarza po odpowiednie leczenie. Na przyszłość proszę bardzo się pilnować - jeśli wystąpią objawy opryszczki to seks oralny jest niewskazany.