Seks analny a higiena

Witam, mam pytanie związane z seksem analnym. Robimy to z chłopakiem, ale zazwyczaj jest to spontaniczne posunięcie.. Czy przed seksem analnym konieczne jest zrobienie lewatywy ? dodam, że jej nie robiłam, ale najwyraźniej mojemu facetowi to nie przeszkadza.. natomiast mnie to krępuje momentami.. jednakże on nie zraża się tym że robimy to nieprzygotowani.. jakieś porady ?

Zachęcam do ich poszukania i uważnej lektury.
Medycznie seks analny nie jest optymalnym zachowaniem seksualnym.
Gdyby po lekturze postów na ten temat pojawiły się nowe pytania czy wątpliwości, to proszę o napisanie.
Pozdrawiam. JW, Poznań.