Seks analny a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Ostatnio uprawiałem z dziewczyną, która jest dziewicą seks analny, podczas którego trochę nasienia spłynęło na pochwę. Robiliśmy to w dni niepłodne, a nasienie szybko zostało usunięte chusteczkami. Czy mogło jednak dojść do zapłodnienia? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ oboje się tego obawiamy. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinni mieć Państwo zatem powodów do niepokoju.