Seks analny w ciąży u 25-latki

Czy sex analny jest niebezpieczny dla kobiety w ciazy? Raz mi sie zdarzylo uprawiac sex analny tylko ze z powodu plamien unikamy sexu. Plamienia nie sa zwiazane z dzieckiem. Szyjka macicy zamknieta. Czy tak samo sex analny jest niebezpieczny tak samo jak sex analny w komplikacjach w ciazy?

Aleksander Ropielewski

Nie jest niebezpieczny, chociaż w drugiej połowie ciąży sugerowałbym zachować szczególną ostrożność. Jeżeli ciąża jest wysokiego ryzyka to sugeruję kontakt z ginekologiem, który oceni czy w danym przypadku sex analny może stanowić zagrożenie dla ciąży.