Seks bez zabezpieczenia dzień przed miesiączką a możliwość zapłodnienia

Witam, Mam takie pytanie, otóż wczoraj uprawialam seks z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, wedlug kalendarza miesiaczkowego jutro dostane miesiączkę. Ostatnia moja miesiączka trwala od 10 do 15 kwietnia, natomiast przedostatnia od 15do21marca. Moj chlopak doszedł zaraz "po wyjściu ze mnie" bez dalszej penetracji. Moje pytanie brzmi, czy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam,
Mimo tego, że uprawialiście seks w teoretycznie "bezpiecznym" czasie, bo przed samą miesiączką to mogło dojść do zapłodnienia szczególnie, że w Pani wieku mogą być jeszcze nieregularne. Długość trwania stosunku potrzebna do zapłodnienia nie ma znaczenia. Równie dobrze może to być długi lub krótki stosunek. Jeżeli nasienie znalazło się w pochwie szanse są takie same. Poleganie na kalendarzyku nie jest zbyt pewną metodą zapobiegania ciąży.
Pozdrawiam serdecznie,
A.C

Witam, szanse zajścia w ciążę w opisanym wypadku są raczej znikome, ale ani metoda oparta na kalendarzyku ani na stosunku przerywanym czyli- wytrysku po wyjściu z pochwy, nie zabezpiecza przed niechcianą ciążą. Proponuję aby w przyszłości nie opierała się Pani na tych sposobach.Pozdrawiam