Seks bez zabezpieczenia i prawdopodobieństwo ciąży

Mam pytanie. Ostatnią miesiączkę miałam 6 listopada, kochałam się z moim chłopakiem 14 dnia od ostatniej miesiączki (bez zabezpieczenia). On nie skończył we mnie, ale boję się, że mogę być w ciąży, gdyż parę dni mam dziwny posmak w ustach, boli mnie trochę brzuch, piersi są nieco bolesne i nawet mnie trochę muliło. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? Za 8 dni mam dostać miesiączkę, dzisiaj robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny, ale dziwią mnie moje dolegliwości, czy może to być ze stresu? Czy też mogę być w ciąży? Kiedy najlepiej powtórzyć test, żeby był pewny? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną o wysokiej skuteczności. Ponieważ współżyła Pani najprawdopodobniej w okresie okołoowulacyjnym, istnieje pewne, niewielkie ryzyko ciąży. Mało prawdopodobne jednak, by już teraz odczuwała Pani jej objawy. Dolegliwości wynikają raczej z nerwów związanych ze strachem przed ciążą. Test ciążowy wykonała Pan natomiast stanowczo za wcześnie. Najlepiej ponowić go w dniu spodziewanej miesiączki lub parę dni później, jeśli się ona nie pojawi lub będzie bardziej skąpa/krótsza niż zwykle. Może Pani też wykonać test z krwi- badanie stężenia betaHCG we krwi. Ten test daje wynik pozytywny już ok. 10 dni od poczęcia.

Pozdrawiam serdecznie!