Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Seks bez zabezpieczenia, nieregularne miesiączki: czy mogę być w ciąży?

W przeciągu ostatniego roku miałam bardzo nieregularne miesiączki. Bywało nawet, że nie miałam jej 4 miesiące. Ginekolog powiedział, że to z powodu stresu. W styczniu pierwszy dzień wypadł 3, a w lutym 7. Ostatnio uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia, było to 18 lutego. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Szanowna Użytkowniczko!

Każda aktywna seksualnie para w wieku prokreacyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży pomimo stosowania antykoncepcji określa indeks Pearla.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy