Seks bez zabezpieczenia przed terminem miesiączki a ryzyko ciąży

Kochałam się bez zabezpieczenia dzień przed okresem 18 listopada, a 19 dostałam okres, który trwał 4 dni. 30 listopada wykonałam test ciążowy - wynik negatywny. Mam 28-dniowe cykle. Czy mogę być w ciąży? Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli ma Pani regularne miesiączki, to była Pani w dniu, w którym doszło do współżycia, niepłodna. Nie ma powodów do stresu. Test ciążowy wykonujemy w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta się nie pojawia. Może Pani więc ponowić test, jeśli nie wystąpi krwawienie w spodziewanym terminie. Myślę jednak, że w tym przypadku nie ma szans na ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!