Seks i pieszczoty po założeniu pessara

Chciałabym zapytać, czy w przypadku założenia pessara zakazane są wszelkie formy pieszczot? Bo to, że nie należy uprawiać seksu to oczywiste, ale mam na myśli osiąganie orgazmu poprzez np. pieszczoty z mężem. Czy stanowi to zagrożenie dla ciąży i dziecka? Spotkałam się z różnymi opiniami i nadal mam wątpliwości. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę, że orgazm może nieśc pewnego stopnia ryzyko. ewentualne "pozwolenie" od lekarza ginekologa.