Seks oralny bez zabezpieczenia - czy mogło dojść do zakażenia HBV?

Witam, odbyłem stosunek z prostytutką, wszystko odbyło się w prezerwatywie, lecz sex oralny, w którym byłem stroną bierną (ja byłem pieszczony) odbył się bez prezerwatywy. Jakie było prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem HBV? Pytam o HBV a nie o HIV ponieważ test na HIV już robiłem i wyszedł wynik ujemny. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wirus HBV przenoszony jest głównie drogą krwionośną, a zatem musi dojść do kontaktu krew-krew. Wirus nie występuje natomiast we łzach, ślinie, kale. W obecnej sytuacji ryzyko zakażenia HBV jest znikome.

Pozdrawiam