Seks po skończeniu kuracji Macmiror 500

Witam, jestem obecnie w trakcie kuracji Macmiror500 - w cytologii wyszła wysoka leukocytoza i stan zapalny. Kuracja ma trwać 8 dni, a za trzy miesiące mam powtórzyć badanie. Mam w zwiazku z tym kilka pytan: czy mój mąż też powinien brać coś pod kątem tej mojej infekcji? I co ze współżyciem przez te 3 miesiące do kolejnej cytologii? Czy po skończonej kuracji możemy współżyć normalnie, czy raczej powstrzymać się do badania? Czy istnieje ryzyko, że przez seks infekcja wróci? Dziękuję za odpowiedź.

Piotr Pilarski

Nie ma konieczności podawania antybiotyku mężowi jeśli nie ma objawów. Najlepiej ograniczyć współżycie w trakcie antybiotykoterapii. Po kuracji można współżyć.

Pozdrawiam.