Seks podczas owulacji - czy mogę zajść w ciążę?

Witam! W miniony piątek tj. 1 kwietnia, pierwszy raz kochałam się ze swoim chłopakiem. Zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, która podczas stosunku nie uległa jakiemukolwiek zniszczeniu, ani uszkodzeniu, poza tym, nie doszło do wytrysku w pochwie, wyciągnął wcześniej. Jednak wczoraj obliczyłam, że w ten dzień miałam pierwszy dzień owulacji, mój cykl trwa średnio ok. 23-24 dni. Ostatni raz miesiączkę dostałam 22 marca. Jakie są szanse na zapłodnienie?

Witam serdecznie!
Prawidłowo założona prezerwatywa na samym początku zbliżenia daje stosunkowo wysoki stopień zabezpieczenia. Wskaźnik Pearla dla prezerwatywy przy zastosowaniu się do wszystkich zaleceń producenta wynosi 3. Oznacza to, że 3 kobiety ze stu stosujące ten rodzaj antykoncepcji zajdą w ciążę w przeciągu roku. Liczba ta wzrasta w przypadku pęknięcia lub zsunięcia prezerwatywy, przy późnym jej założeniu i w innych nieprzewidziany sytuacjach.
Jeżeli dodatkowo zdecydowaliście się dokończenie stosunku poza drogami rodnymi ryzyko ciąży zmniejszyliście praktycznie do zera. Nie widzę powodu do obaw.
Pozdrawiam.