Seks przerywany i styczność pochwy ze spermą a ryzyko ciąży

Witam. Wczoraj doszło do stosunku z moim chłopakiem. Uprawialiśmy seks przerywany, jednak kiedy doszło do wytrysku, jego sperma spłynęła po pochwie w dół. Moje pytanie brzmi: czy mogło dojść do zapłodnienia, jeżeli wytrysk nie miał miejsca wewnątrz, ale pochwa miała styczność ze spermą? Chciałabym jeszcze dodać, że jestem tydzień przed miesiączką.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko ciąży w przypadku seksu bez zabezpieczenia zawsze istnieje i jest ono dość wysokie.
Teoretycznie po owulacji szanse na zajście w ciąże jest niewielkie, jednak nie należy opierać się wyłącznie na obliczeniach "matematycznych".
Proszę pamiętać także, że w preejakulacie wydzielanym podczas całego stosunku także znajdują się plemniki.
Samo zakończenie stosunku poza drogami rodnymi nie chroni więc przed ciążą.