Seks w 7-dniowej przerwie a ryzyko ciąży

Witam, Stosuję od 2m-cy antykonc. hor. (tabl. belara). Po zakoń. 2 opak. w 1 dniu 7dniowej przerwy odbyłam stosunek płciowy bez dodatk. zabezp. W ciągu (poprz. tę 7 dniową przerwę) 21 dni zażywania tabletek -w dniach 10-14 tabletki byłam chora (grypa) i miałam odkrztuśny kaszel mokry (zdarzały się odchrząknięcia śliną i delikat. biegunka). Tabletki regularnie brałam o 22, a odchrząknięcia występ. raczej w ciągu dnia przed tabl). Dostałam krwawienie z odst., czy mimo to mogę być w ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo ciąży jest raczej bardzo niskie. Ale proszę pamiętać że nie ma w 100% skutecznych metoda antykoncepcji, po za tym , jeżeli wystąpiła biegunka po zastosowaniu tabletki konieczne jest odpowiednie postępowanie wg zaleceń producenta na ulotce.