Seks w ciąży a plamienie - czy stosunki będą bezpieczne?

Witam,
kochałem się z moją dziewczyną, która jest w 10 tygodniu ciąży i dostała plamienia. Pojechaliśmy do szpitala i na szczęście nic się nie stało, czy oznacza to że już do końca ciąży nie będziemy mogli współżyć?

Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Plamienia w czasie ciąży zawsze wymagają konsultacji z lekarzem ginekologiem, gdyż jedynym sposobem na ustalenie ich przyczyny jest badanie ginekologiczne.

Niestety w swoim zapytaniu nie opisuje Pan rozpoznania, jakie zostało postawione w trakcie wizyty lekarskiej. W zależności od niego można określić, czy współżycie w czasie ciąży wiąże się z jakimkolwiek zagrożeniem dla jej utrzymania.

Na podstawie Pana stwierdzenia "na szczęście nic się nie stało" rozumiem jednak, że nie zostało rozpoznane poronienie zagrażające ani inna patologia wymagająca leczenia. Jeśli tak to wydaje się, że będziecie mogli współżyć w najbliższym czasie. Dla pewności radziłabym się jednak skontaktować z lekarzem wykonującym badanie lub lekarze prowadzącym ciążę.

Pozdrawiam