Seks w czasie menstruacji: czy jest bezpieczny?

Czy w czasie okresu można uprawiać seks bez zabezpieczeń? Pytam o to, ponieważ słyszałem wielokrotnie, że jak dziewczyna ma okres to wtedy nie ma szans na zajście w ciążę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Menstruacja występuje w czasie dni niepłodnych. Warto jednak wyliczyć dni płodne i niepłodne na podstawie samoobserwacji lub względnie kalendarzyka. Istnieją bowiem sytuacje zapłodnienia w po stosunku w czasie miesiączki, kiedy kobieta ma krótkie cykle, a do zbliżenia dochodzi w ostatnim dniu jej trwania. Jest to związane ze stosunkowo długim czasem przeżycia plemników - do 6 dni.
Pozdrawiam.