Seks w czasie okresu - czy jest bezpieczny?

Witam, mam 17 lat. Moje ostatnie cykle trwały 30, 29, i 26 dni. Czy seks w trzecim dniu okresu, oczywiście w prezerwatywie jest całkowicie bezpieczny? Proszę o szybka odpowiedź, pozdrawiam, trele morele
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W przypadku zabezpieczonego prezerwatywą seksu w czasie okresu można mówić o minimalnym prawdopodobieństwie zapłodnienia.

Należy pamiętać zarówno o tym, że sam okres (szczególnie ostatnie dni) nie stanowi pewnego zabezpieczenia, gdyż czas życia plemników wynosi od 3 do 5 dni, a także o ograniczonej skuteczności prezerwatywy jako metody antykoncepcyjnej.

Redakcja abcZdrowie.pl