Seks w trakcie okresu po przyjęciu 3. tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Witam mam bardzo wazne pyt czy podczas okresu biorac trzecia tabletke antykoncepcyjna gdy moj partner. skonczyl w srodku moge zajsc w ciaze?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli pierwszą tabletkę wzięła Pani, tak jak zaleca producent, pierwszego dnia miesiączki to jest Pani zabezpieczona już od pierwszego dnia stosowania antykoncepcji (niezależnie od krwawienia). Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.