Seks z chłopakiem: czy mimo zabezpieczenia prezerwatywą mogę być w ciąży?

Witam.
Mój problem jest następujący: uprawiałam seks z chłopakiem z prezerwatywa, z która nic się nie stało,w prezerwatywie nie było spermy. 4 dni pózniej dostałam okresu, lecz nie jest on jak wszystkie inne, to brązowe plamienia z niewielką ilością grudek zaschniętej krwi, róznież brązowe. Co może to oznaczać? Dodam, że trwa już to dwa dni, zazwyczaj mam regularne miesiączki i dość krótko twające. Zawsze na początku krwawienia bardzo boli mnie podbrzusze, teraz bolało mnie mniej. Czy jestem w ciąży? Mam 19 lat.

Witam serdecznie!
Niestety nie wspomina Pani, w której fazie cyklu doszło do zbliżenia. Jeżeli jednak stosowali Państwo prezerwatywę zgodnia z instrukcją załączoną do opakowania ryzyko ciąży jest minimalne. Niezależnie od
tego krwawienie wystąpiło zdecydowanie za wcześnie, by móc podejrzewać ciążę.
Plamienia międzymiesiączkowe mają wiele przyczyn, dlatego bez badania ginekologicznego nikt nie odpowie na pytanie, co wywołało je u Pani. Jeżeli plamienia wystąpiły po raz pierwszy sugerowałabym poobserwować siebie przez kolejny miesiąc. W przypadku powtórzenia się dolegliwości w następnym cyklu konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam.